Elektroniczne archiwum dokumentów

pierwszy tak kompletny system dla Twojej firmy

 

elektroniczne archiwum dokumentów

Rozwiązanie elliteq to przede wszystkim bezpieczeństwo i dostępność wszystkich dokumentów w Twojej firmie.

Nasz system możemy swobodnie dostosować zarówno do branży jak i do procesów, które chcesz usprawnić. Dzięki temu jest on z sukcesem wykorzystywany przez znane marki nie tylko na rynku polskim.

Korzyści z zastosowania Elektronicznego archiwum:

 • Redukcja kosztów
 • Szybkie wyszukiwanie
 • Bezpieczeństwo danych
 • Wzrost wydajności
 • Automatyzacja procesów
 • Ułatwienie pracy

 

 

Co zyskujesz?

 

Pomyśl jak wiele dokumentów jest tworzonych w firmie, jak wiele osób jest zaangażowanych w ich tworzenie. Ile osób je recenzuje i akceptuje. I wreszcie kto i jakie istotne zmiany w dokumencie wprowadził. Elektroniczne archiwum dokumentów elliteq zadba o zapewnienie jednolitych, zatwierdzonych standardów tworzenia, archiwizowania i zarządzania dokumentacją w Twojej firmie.

Dzięki elliteq organizacja archiwum zakładowego stanie się dużo prostsza, m.in. ze szczegółową i łatwo dostępną wiedzą „co, kto, kiedy” wykonał w związku z dokumentem, czy szybkim i skutecznym powiadamianiem o zdarzeniach z nim związanych. Będziesz miał również błyskawiczny dostęp do dokumentów z każdego miejsca na świecie.

Masz zapewnione

Przede wszystkim dostaniesz profesjonalne narzędzie do sprawnego zarządzania zarówno dokumentami w formie zdigitalizowanej jak i archiwum fizycznym. Twoje koszty przechowywania i dostępu do dokumentów i ich treści zostaną znacznie zredukowane. Będziesz miał zapewnioną ochronę danych i w pełni kontrolowaną pracę z dokumentami. Błyskawicznie wyszukasz dowolny dokument oraz powiązane z nim sprawy.

elliteq umożliwi Ci zarządzanie cyklem życia dowolnego pliku komputerowego (w logice systemu DMS traktowanego jako dokument) oraz zeskanowanymi dokumentami papierowymi i przechowywanie wraz z ich metadanymi w bezpiecznym elektronicznym repozytorium.

 • Gwarancja bezpiecznego przechowywania informacji,
 • Kontrola dostępu: wysoko autoryzowany dostęp do wszelkich zabiegów na dokumencie (np. odczyt, edycja, utworzenie wersji, zmiana statusu),
 • Śledzenie i trwała rejestracja dokonywanych zmian dokumentu i jego metadanych,
 • Check in/Check out dokumentu,
 • Redukcja przestrzeni i kosztów przechowywania,
 • Bezpieczny i szybki dostęp do e-Archiwum przez Internet
 • Automatyczne wersjonowanie dokumentu i metadanych.
 

 

Wiemy co jest ważne

aby archiwum elektroniczne było kompletne

 

Bezpieczeństwo danych

Raz wprowadzony dokument do archiwum do archiwum już nigdy nie zaginie. Dzięki tworzeniu zdefiniowanych uprawnień dostępu, system gwarantuje, iż do dokumentów wgląd będą miały wyłącznie uprawnione osoby. Dla każdego wprowadzanego dokumentu tworzona jest metryka, zawierająca jego charakterystykę (na podstawie wypełnionego formularza) i dane kluczowe. 

Intuicyjny interfejs

Przejrzysty i intuicyjny interfejs oparty jest na hierarchicznej strukturze archiwum, gdzie użytkownik porusza się po drzewiastym systemie wirtualnych katalogów (odwzorowujących znanych mu porządek szaf, segregatorów, teczek), szybko wyszukując potrzebny dokument dzięki prostym lub zaawansowanym mechanizmom wyszukiwania.

Wielowymiarowe „drzewo powiązań”

Niezależnie od położenia dokumentów w drzewie archiwum, system umożliwia tworzenie  powiązań i referencji pomiędzy dokumentami w różnych folderach, a także pomiędzy innymi obiektami systemu takimi jak: dokumenty, sprawy workflow, oraz użytkownicy, foldery itp.

Łatwe i szybkie wyszukiwanie

Do każdego zarchiwizowanego dokumentu tworzona jest indywidualna metryka, właściwa dla rodzaju dokumentu (faktur, umów, ofert, zamówień, reklamacji, arkusza budżetowego…). Dzięki temu błyskawicznie wyszukasz każdy dokument wg dowolnego kryterium, jak nazwa, typ, data utworzenia, autor wersji, data ważności, status, nadany kod kreskowy, projekt, kontrahent itp.

Dokumenty pod kluczem (elektronicznym)

Konstrukcja Serwera Archiwum gwarantuje bezpieczne przechowywanie informacji, zapewnia kontrolę dostępu na poziomie dokumentów, zasobów oraz procesów, a także szyfrowanie zasobów i komunikacji (protokół SSL, silne klucze zabezpieczające). Dokumenty mogą być autoryzowane i zabezpieczane kwalifikowanym podpisem cyfrowym.

Wyjątkowy mechanizm uprawnień

Dostęp do dokumentów i/lub jego metadanych uzyskiwany jest dzięki szczegółowym uprawnieniom nadawanym pojedynczym użytkownikom lub grupom. Dzięki temu dokument może mieć różne stopnie poufności w zależności od tego z jakimi uprawnieniami po niego sięga.

Spełnienie norm prawnych

Nasze rozwiązanie zapewnia wypełnienie norm związanych z systemami zapewnienia jakości (nadzorowanie dokumentacji i procedur, nadzorowanie zmian, reklamacje) i norm branżowych wymaganych w działalności gospodarczej prowadzonej przez przedsiębiorstwo oraz każdych innych wymagań formalnych.

Log historii zdarzeń

Każde zdarzenie związane z dokumentem (np. podgląd, edycja, utworzenie wersji, zmiana metadanych, zmiana statusu, zapis na dysku…) jest automatycznie rejestrowane i przechowywane wraz ze stemplem czasowym i identyfikatorem użytkownika. Dzięki temu nie ma w firmie miejsca na anonimowość zdarzeń i decyzji.

Klienci najczęściej wdrażają

Przykładowe rozwiązania:

Document archiving and managementDocument archiving and management

Storage | Organization | Search | OCR | FullText Search
Incredibly easy access to all documents in your company combined with an intelligent OCR and full-text search. The product also solves the problem of difficult access to documents

Document lifecycle managementDocument lifecycle management

Preparation of letters/agreements/protocols | Document templates | Check-in/Check-out | Acceptance | Publication | Event history
Having an electronic document archive brings benefits such as quick access to the repository, controlled access to confidential documents. But with DMS’ advanced system, you can achieve a lot more

Archiving and annotating invoices + OCRArchiving and annotating invoices + OCR

Enhances invoices annotation | Forms | OCR
The process of handling incoming invoices implemented in electronic form in place of the current paper form is a guaranteed benefit

Quality proven by market leaders

Our customers are our business cards. Select an elliteq solution and join the satisfied customers.Meet them all.

 

orlen-logo_min maspex-logo grupazywiec-logo basellorlen-logo intpaper-logo vattenfall-logo pmx-logo plllot-logo bgk-logo
 
 

Are you interested in our product?

Excellent. Fill in the form and we will inform you on how to use them

Send Us A Message

Captcha
  MAIL_IS_NOT_SENT   MAIL_IS_SENT

 

Contact us

+48 609 559 695

LOOKING FOR OTHER SOLUTIONS?

USE OUR SEARCH ENGINE/span>

WRITE TO US

CONTACT FORM

elliteq sp. z o.o.

  Chorzowska 109A, 40-101 Katowice
  32 718 65 70
  biuro @ elliteq.pl